1

ZNÁTE „ZDRAVÝ TALÍŘ“ OD MARGIT?

Margit Slimáková je odbornice na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii a dietologii v USA. Šíří osvětu, publikuje, přednáší a organizuje semináře. Na svém webu www.margit.cz nabízí pravidelný blog, encyklopedii a první pomoc při řešení zdravotních potíží. Prosazuje Zdravý talíř jako náhradu zastaralé výživové pyramidy. Pomáhá při zavádění zdravé výživy ve školách, institucích a firmách. Po 10 letech v zahraničí žije nyní s rodinou v Praze. Vyznává názor, že základem zdraví není farmakoterapie, ale kvalitní strava, zdravý životní styl a dobrá nálada.

Jsme rádi, že s Margit můžeme spolupracovat a budeme vám na naše stránky v rámci bloku příležitostně přinášet její příspěvky.

A vzhledem k tomu, že jsme skupina českých ekofarem, tak nás zajímá, co píše Margit o zelenině a ovoci jako součástech Zdravého talíře:

„Zelenina by měla tvořit nejméně čtvrtinu příjmu potravin. Čím více rozmanité zeleniny upravené na různé způsoby sníte, tím lépe. Hranolky se k zelenině nepočítají a brambory patří svým složením spíše k polysacharidům.“

„Ovoce tvoří druhou čtvrtinu talíře. Nejzdravější a nejvýživnější je jíst sezónní ovoce různých druhů a barev. Příjem ovoce je možné nahradit konzumací zeleniny.“

Více na: margit.cz